Nowoczesny salon, czyli jaki?

Nowoczesny salon, czyli jaki?

Nowoczesny salon jest stylem wnętrza pożądanym przez wiele osób. Lubią go starsi, jak i młodsi. Pomimo dość prostych założeń, ciężko jest nadać takiemu wnętrzu indywidualizmu, dlatego konieczne jest przemyślenie aranżacyjnej koncepcji, najlepiej już na etapie wczesnego remontu. 

 

Najważniejsze założenia

Nowoczesny salon powinien być prosty, przejrzysty, minimalistyczny a jednocześnie powinien mieć cechy pokoju, żeby nie prezentował się oschle, jak pomieszczenie w hotelu czy firmie. 

Wybierając kolory ścian czy podłóg, należy kierować się kolorami naturalnymi albo bardzo neutralnymi. Pożądana jest biel, czerń, beż oraz szarość. Istotne jest, aby skupiać się na prostych kształtach i nienachlanej formie. Bardziej wyraziste kolory są oczywiście dozwolone, ale powinno się je przemycać jedynie w detalach. Nowoczesność lubi błysk, jednak należy tu postawić na jeden element. Na przykład błyszczące płytki podłogowe, powinny być zrównoważone przez matowe meble, albo odwrotnie. Nigdy z żadną cechą nie należy przesadzać. Nadmierna przesada spowoduje, że wnętrze będzie mdłe i monotonne. 

 nowoczesny-salon-oswietlenie

Magiczne światło

W nowoczesnym salonie niezwykle ważnym elementem jest światło. Przypomnieć należy, że jest to główne pomieszczenie w domu. Tu przyjmujemy gości i odpoczywamy po pracy, spędzamy czas z rodziną i czytamy książki, a także nierzadko pracujemy. Idealnie sprawdza się więc kilka źródeł sztucznego światła, mających różne przeznaczenie. Zbuduje to niesamowity klimat pokoju, a także nada pożądanych, indywidualnych cech. Poza tym to właśnie lampy stanowić powinny wyrazisty akcent pomieszczenia. Mogą być ogromne i przybierać różne formy - od stylizowanych na przemysłowe po nowoczesne geometryczne formy. 

 nowoczesny-salon-meble

Minimalistyczne meble

Jeżeli chodzi o meble, to one również powinny być proste i najlepiej minimalistyczne. Styl nowoczesny skupia się na prostej formie i praktyczności. Mile widziane są tu dobre jakościowo przedmioty, trwałe i funkcjonalne. Nowoczesny salon powinien być wyposażony  z pewnością w wygodną kanapę. Często jest wybierana narożna z funkcją spania, co ułatwia zorganizowanie gościom noclegu. Nowoczesne salony niemal nie istnieją bez kina domowego. W dzisiejszych czasach porządne głośniki, telewizor, konsola i internet stanowią domowe centra rozrywki, więc kolejnym koniecznym meblem jest z pewnością szafka RTV

 

W nowoczesnym salonie idealnie sprawdzają się także rozmaite proste szafki, w których można schować przedmioty codziennego użytku - książki, płyty CD, rodzinne pamiątki itp. Zabieg ten wprowadzi zdecydowanie porządek do wnętrza, które będzie z pewnością prezentować się bardziej elegancko. 

 

Nowoczesność to tak naprawdę gra pomiędzy użytecznością, prostotą a pięknem i jakością. Prawidłowe wyważenie proporcji stworzy z pewnością unikatowy i piękny nowoczesny salon, który będzie służyć domownikom przez długie lata.

 

Komentarze do wpisu (1)

4 listopada 2019

Czy biały zestaw mebli do salonu pasowałby do salonu z białymi ścianami i dębową podłogą?

  • MEB24.PL
  • Internetowy sklep meblowy Meb24.pl
   Nasze meble trafią w Twój gust!

  • Telefon: 71 727 6000
  • E-mail: [email protected]

  • Infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8-18 (soboty 9 do 13). Prosimy o nie wysyłanie wiadomości SMS na numer infolinii gdyż mogą one nie zostać odczytane.

  • Zapisz się do newslettera
Menu Szukaj Filtry więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium