Jak dobrać półki do pokoju dziecięcego

Jak dobrać półki do pokoju dziecięcego

Półki do pokoju dziecięcego

Urządzanie pokoju dziecięcego może być dobrą zabawą dla całej rodziny, ale warto wiedzieć, jak sprawić, by pomieszczenie spełniało wszystkie konieczne funkcje. Każdemu rodzicowi zależy ponadto, aby nie wydać na wyposażenie majątku - dziecięce meble szybko się niszczą i przestają odpowiadać potrzebom malucha. Jedną z rzeczy, którą warto dobrze zaplanować, są półki do pokoju dziecięcego.

 

Jakie półki do pokoju dziecięcego wybrać?

 

Choć każdy pokój dziecięcy jest inny, w każdym potrzebne są te same sprzęty. Nie obejdzie się bez łóżka, biurka do pracy czy wygodnego krzesła. Ale nie może zabraknąć także półek. Młody człowiek z każdym rokiem potrzebuje coraz większej ilości książek i innych rzeczy, które powinny być cały czas pod ręką - a dzięki półkom łatwo je przechowywać i zachować względny porządek. Warto się więc chwilę zastanowić, jakie półki do pokoju dziecięcego będą najlepsze, aby ładnie wyglądały i były wygodne w użytkowaniu.

 

Czy warto zdecydować się na półki do pokoju dziecięcego?

 

Pokój dziecięcy powinien być ładny - musi odpowiadać stylistyką gustom najmłodszych. Ale nie można także zapominać, że dzieci mają dużo szczególnych potrzeb. Wybrane meble muszą być zatem:

 • stylowe,
 • funkcjonalne,
 • w zasięgu możliwości finansowych rodziców.

Czasem ciężko zaprojektować pokój dla najmłodszego członka rodziny tak, aby wszystkie te potrzeby były spełnione. Wystarczy jednak poświęcić nieco uwagi na znalezienie odpowiednich mebli, aby dziecko miało wygodny pokój, a jednocześnie było zadowolone z jego wyglądu i chętnie w nim przebywało. Co prawda do przechowywania rzeczy nadają się szafki, ale półki do pokoju dziecięcego mogą odgrywać w nim niezwykle ważną rolę.

 

Dlaczego półki są tak ważne w pokoju dziecięcym?

 

Pokoje dziecięce to zwykle niezbyt duże pomieszczenia. Dlatego ważne jest, aby meble nie przytłoczyły wnętrza, a jednocześnie były w stanie pomieścić dużo rzeczy. Dlatego nie można rezygnować z szafek, ale wszystkie rzeczy, które można wyeksponować - warto umieścić właśnie na półkach. Zwykle znajdują się na nich książki, a to przecież bardzo piękne przedmioty. Poza tym dobrze jest, aby dostęp do nich był możliwie prosty. Warto też zastanowić się nad tym, jak skłonić dziecko, aby często po nie sięgało. Jednym z pomysłów jest właśnie umieszczanie ich na widoku - często oglądane być może same przyciągną uwagę malucha.

 

Jakie powinny być półki do pokoju dziecięcego?

 

Półki do pokoju dziecięcego, oprócz zalet funkcjonalnych, mogą także być ciekawym elementem wyposażenia wnętrza. Jeśli całe pomieszczenie utrzymane jest w stonowanych barwach, a meble są na tyle uniwersalne, aby nie przestały podobać się maluchowi, gdy nieco podrośnie - warto szukać pomysłów na umieszczenie w pokoju akcentów kolorystycznych. Półki w jaskrawych kolorach mogą ożywić pomieszczenie w prosty sposób, bez konieczności skomplikowanego tapetowania czy malowania ścian.

 

Alternatywa dla półek do pokoju dziecięcego

 

Ażurowa konstrukcja półek to dobry pomysł na optyczne powiększenie wnętrza, ale nie zawsze jest na tyle dużo miejsca, aby zmieściły się w małym pokoju dziecka. Ciekawą alternatywą dla półek mogą być zatem regały. Ich zwarta konstrukcja pozwala na zwiększenie powierzchni przechowywania, a jednocześnie wciąż nie jest to mebel, który przytłoczy wnętrze. Meble o fantazyjnych kształtach mogą ponadto przyczynić się do rozwoju kreatywności dziecka - warto więc zastanowić się także nad takim wyborem.

Komentarze do wpisu (0)

  • MEB24.PL
  • Internetowy sklep meblowy Meb24.pl
   Nasze meble trafią w Twój gust!

  • Telefon: 71 727 6000
  • E-mail: [email protected]

  • Infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8-18 (soboty 9 do 13). Prosimy o nie wysyłanie wiadomości SMS na numer infolinii gdyż mogą one nie zostać odczytane.

  • Zapisz się do newslettera
Menu Szukaj Filtry więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium