Jak urządzić mały przedpokój?

Jak urządzić mały przedpokój?

Przedpokój to pierwsze miejsce, które widzą wchodzący goście.

Także mieszkańcom właśnie on oznajmia, że są w domu. Bez względu na to jak jest duży, powinien być tak urządzony, aby zapowiadał miłe wnętrza mieszkania za nim. Jednak czasem nie jest oczywiste, jak urządzić mały przedpokój, aby  był funkcjonalny, ładny - i jednocześnie pozwalał utrzymać porządek. Tymczasem wystarczy stosować się do kilku zasad.

Gdzie znaleźć informacje, jak urządzić mały przedpokój?

O tym, jak urządzić mały przedpokój, można przeczytać na rozmaitych blogach internetowych oraz w poradnikach dotyczących urządzania domu. Ze wszystkich tych źródeł można dowiedzieć się, że urządzenie małego przedpokoju tak, aby spełniał oczekiwania domowników - nie jest niemożliwe. Choć nie jest to zadanie łatwe, wystarczy pamiętać o kilku zasadach, które umożliwią skuteczną realizację tego zadania.

Jak urządzić mały przedpokój

 

Jak urządzić mały przedpokój, aby spełniał wszystkie swoje funkcje mimo niewielkiej powierzchni?

Mała powierzchnia nie jest przeszkodą w stworzeniu funkcjonalnego wnętrza. Trzeba jednak poświęcić nieco czasu na właściwe zaprojektowanie przedpokoju. Nawet jeśli jest on niewielki, to jego rola jest ogromna. Warto zainwestować w odpowiednie umeblowanie i dobór odpowiednich dodatków. Jak zaprojektować mały przedpokój?

 • Pamiętaj o jasnych kolorach

Niewielkie wnętrza optycznie powiększyć można malując ściany na jednolity, jasny kolor. Duże wzory  nie sprawdzą się na małej powierzchni - trzeba o tym pamiętać decydując się na tapetę. Jeśli jednolite ściany nie są jednak porządane, można rozważyć umieszczenie na ścianach poziomych pasów. Warto także pomyśleć o podłodze. Szeroki wybór jasnych czy kolorowych płytek pozwoli zrezygnować z ciemnej powierzchni. Dobrym pomysłem jest także taka sama podłoga w przedpokoju jak w innych pomieszczeniach - brak wyraźnej granicy pozwoli potraktować przedpokój jak element całości, nie zaś oddzielnego, małego pomieszczenia.

 • Właściwe meble

Aby znaleźć odpowiedź na pytanie jak urządzić mały przedpokój, przede wszystkim trzeba pomyśleć o meblach. Dobrze dobrane pozwolą łatwo utrzymać porządek. Warto pomyśleć o szafce na buty połączonej z siedziskiem. Takie rozwiązanie pozwoli na oszczędność miejsca i utrzymanie porządku. Buty nie będą stały na wierzchu, a ich ubranie będzie prostsze, gdy będzie można usiąść. Warto także rozważyć zakup całego zestawu mebli stworzonych do przedpokoju. W komplecie jest lustro, wieszaki na płaszcze, szafka na buty i dodatkowa szafeczka na potrzebne rzeczy. Zmieszczą się tam czapki, apaszki czy rękawiczki - dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie trzeba ich szukać przed wyjściem.

 • Dodatki do małego przedpokoju

Mała przestrzeń przedpokoju nie oznacza, że trzeba zrezygnować z wszelkich dodatków i ozdób na ścianę. W każdym tego typu pomieszczeniu powinno się znaleźć lustro - ale wybierając komplet mebli nie trzeba kupować go osobno - zwykle znajduje się w zestawie. W innym wypadku warto poszukać dużego lustra, które bardzo się przyda przed wyjściem - i optycznie powiększy przestrzeń. decydując się na grafiki czy obrazy warto pamiętać, że nie powinny się one zbytnio wybijać. Dobrze jest, gdy stanowią element całości.

 

Komentarze do wpisu (0)

  • MEB24.PL
  • Internetowy sklep meblowy Meb24.pl
   Nasze meble trafią w Twój gust!

  • Telefon: 71 727 6000
  • E-mail: [email protected]

  • Infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8-18 (soboty 9 do 13). Prosimy o nie wysyłanie wiadomości SMS na numer infolinii gdyż mogą one nie zostać odczytane.

  • Zapisz się do newslettera
Menu Szukaj Filtry więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium