Stoliki do kawy nowoczesne do salonu

Stoliki do kawy nowoczesne do salonu

Stolik kawowy to nie tylko funkcjonalny mebel, ale także element nadający charakter wnętrzu.

Poza tym przywodzi miłe skojarzenia - przerwa kawowa to przecież najmilszy element dnia. Stoliki do kawy nowoczesne pozwalają na uatrakcyjnienie nawet nieciekawego wnętrza, a jednocześnie łatwo jest utrzymać je w czystości.

Czy stoliki do kawy nowoczesne sprawdzą się w każdym wnętrzu?

Przede wszystkim stoliki do kawy nowoczesne są przeważnie lekkie, często także wyposażone są w kółka - dzięki czemu łatwo je przestawiać. Z łatwością można także znaleźć stoiki do kawy nowoczesne w przystępnych cenach. Ale poza tymi zaletami, warto dostrzec także ich walory estetyczne. Pasują niemal do każdego wnętrza - w mieszkaniu urządzonym w nowoczesnym czy - bardzo popularnym ostatnio - skandynawskim stylu, będą stanowić spójny element wnętrza. Ale taki mebel często pasuje także do innych pomieszczeń. Nawet jeśli wydaje się, że stylistyka innych mebli skrajnie odbiega od stolików do kawy nowoczesnych, może się okazać, że taki akcent będzie wyglądał bardzo dobrze.

Na co zwrócić uwagę wybierając stolik do kawy?

Najważniejszym ograniczeniem w urządzaniu salonu jest jego powierzchnia. Wnętrze przede wszystkim musi być funkcjonalne, ale także proporcje poszczególnych mebli muszą być dobrze dopasowane do wielkości pomieszczenia. Wbrew pozorom nie tylko małe wnętrza sprawiają trudność w zaprojektowaniu. Także bardzo duże salony nie są łatwe w aranżacji. Warto więc zwrócić uwagę na to, że stoliki do kawy nowoczesne dostępne są w bardzo różnych rozmiarach i mogą być rozwiązaniem zarówno dla dużych, jak i niewielkich pomieszczeń. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

  • Wysokość

Wybierając stolik do kawy trzeba pamiętać, że musi mieć on odpowiednią wysokość. Tylko w ten sposób będzie można wygodnie z niego korzystać. Jak dobrać odpowiednią? Otóż stolik do kawy powinien być nieco wyższy od kanapy. Zwykle jest to więc około 50 cm. Jeśli zaś cale wnętrze utrzymane jest w minimalistycznym stylu, można także rozważyć niższy, efektownie wyglądający stolik - nawet 25 centymetrowy.

  • Dodatkowe funkcje

Szukając stolika do niewielkiego pomieszczenia, warto także pomyśleć o dodatkowych funkcjach, jakie może spełniać ten mebel. Jeśli na przykład wyposażony jest w półkę umieszczoną pod blatem, można trzymać na niej na przykład prasę czy aktualnie czytane książki. Z powodzeniem zmieści się tam także pilot od telewizora, z którym zwykle nie ma co zrobić i przeważnie nie wiadomo gdzie jest. Stoliki do kawy nowoczesne oferują także inne rozwiązania - warte uwagi są na przykład stoliki ażurowe. W ich wnętrzu zmieści się dużo - taki stoik z powodzeniem zastąpi także gazetnik, dzięki czemu można zaoszczędzić miejsce w niewielkim salonie.

  • Stoliki do kawy nowoczesne z możliwością rozłożenia

Doskonałym rozwiązaniem dla niewielkich pomieszczeń jest także możliwość rozłożenia stolika. Jeśli duży blat potrzebny jest tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy przychodzą goście - nie ma sensu, aby stolik zajmował wiele miejsca. Taką funkcję często mają właśnie stoliki do kawy nowoczesne.

 

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj Filtry więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium