Jak stworzyć praktyczny i piękny salon?

Jak stworzyć praktyczny i piękny salon?

Jak stworzyć praktyczny i piękny salon?

Salon jest bardzo ważnym miejscem w każdym domu. Tu spotykają się wszyscy mieszkańcy oraz przyjmuje się gości. Można się w nim relaksować, uczyć, rozmawiać, oglądać filmy i co tylko nam się zamarzy. To pokój dzienny, który jest wielofunkcyjny. Dlatego tak ważną kwestią jest jak urządzić salon, aby był piękny i praktyczny. 

Jak stworzyć praktyczny i piękny salon?

Salon jest bardzo ważnym miejscem w każdym domu. Tu spotykają się wszyscy mieszkańcy oraz przyjmuje się gości. Można się w nim relaksować, uczyć, rozmawiać, oglądać filmy i co tylko nam się zamarzy. To pokój dzienny, który jest wielofunkcyjny. Dlatego tak ważną kwestią jest jak urządzić salon, aby był piękny i praktyczny. 

 

Przyjemny salon niewielkim kosztem

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić salon, aby nie wydać na to majątku, z pomocą spieszy nasz poradnik. Po pierwsze zastanów się, czego będziesz potrzebować, oraz w jakim stylu chcesz go urządzić. Skup się na konkretnych potrzebach. Jeżeli masz niewielką rodzinę i nie wydajesz przyjęć na kilkanaście osób, wystarczy, że zaopatrzysz się w niewielki i praktyczny stół. Jak lubisz czytać, to zainwestuj w wygodny fotel i dobre oświetlenie, a niekoniecznie w ogromną dizajnerską kanapę z funkcją spania, której nigdy nie wykorzystasz w stu procentach. Takie skrupulatne ocenienie oczekiwań wobec salonu i określenie jego funkcji przełoży się z pewnością na zredukowanie niepotrzebnych wydatków. Przestrzeń salonowa powinna odpowiadać gustom domowników. Nie inwestuj w eleganckie i błyszczące meble, jeżeli tak naprawdę uwielbiasz minimalizm i dodatki w tęczowych kolorach. 

W dzisiejszych czasach salon można urządzić naprawdę niewielkim kosztem. Wystarczy polować na okazje w sklepach, na rozmaitych portalach aukcyjnych oraz wykorzystać to, co się już posiada. Meble z powodzeniem można przemalowywać i stylizować, zmieniać nóżki oraz gałki. Dzięki nowoczesnym farbom i ogólnodostępnym akcesoriom, możliwości te są niemal nieograniczone. 

 meble do praktycznego salonu

Kilka dodatkowych rad

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić salon, aby służył przez lata i się nie nudził - postaw na klasykę. Zaaranżuj przestrzeń tak, aby baza była w miarę neutralna, a możliwa do uzupełnienia przez rozmaite dodatki. Bardzo łatwo wtedy odmienisz styl pomieszczenia i dopasujesz do swojego humoru, okazji czy pory roku. Pamiętaj także, aby przy aranżacji brać pod uwagę wszystkich domowników - dzieci i zwierzęta również! Starsze potomstwo z pewnością też ma swoje preferencje odnośnie wnętrz, w jakich się czuje najlepiej. A zwierzęta warto wziąć pod uwagę i dopasować elementy wyposażenia tak, aby przykładowo później się nie denerwować, że biała kanapa jest cała w odciskach łap czy sierści. Nawet nie mając zwierząt, warto rozważyć zaopatrzenie naszego salonu w meble ze ściąganymi pokryciami, co ułatwi proces czyszczenia. 

 dekoracje-do-salonu

Przyjemny salon

Aby urządzić salon naprawdę klimatycznie i przyjemnie, zadbaj o odpowiednie dodatki. Świetnie się sprawdzają w takich miejscach rozmaite świeczki, ramki ze zdjęciami czy rodzinne pamiątki. Nie rób niczego na pokaz. To powinno być miejsce Twoje i Twojej najbliższej rodziny i to Wy powinniście się tutaj wspaniale czuć. 

Komentarze do wpisu (0)

  • MEB24.PL
  • Internetowy sklep meblowy Meb24.pl
   Nasze meble trafią w Twój gust!

  • Telefon: 71 727 6000
  • E-mail: [email protected]

  • Infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9-17 (soboty 9 do 13). Prosimy o nie wysyłanie wiadomości SMS na numer infolinii gdyż mogą one nie zostać odczytane.

  • Zapisz się do newslettera
Menu Szukaj Filtry więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium