Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Czy da się wybrać meble dla dziecka aby z nich nie "wyrosło"?

Male dziecko bardzo szybko zmienia się w nastolatka, który ma zupełnie inne potrzeby. Choć większość z nich łatwo przewidzieć, o tym, jak urządzić pokój młodzieżowy należy zdecydować po wspólnej rozmowie. Tyko w ten sposób można wziąć pod uwagę marzenia młodego człowieka i sprawić, by lubił spędzać czas w swoim pokoju.

Kto powinien decydować o tym, jak urządzić pokój młodzieżowy?

Wskazówki dotyczące tego, jak urządzić pokój młodzieżowy, powinny zacząć się od ustalenia, kto powinien podejmować najważniejsze decyzje. Dorastający nastolatek ma wiele potrzeb i marzeń, które warto wziąć pod uwagę urządzając dla niego pokój. Nie można jednak zapomnieć o tym, że koszt aranżacji spoczywa na rodzicach. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie budżetu i wspólne ustalenie, co jest ważne, a co mniej.

Jak urządzić pokój młodzieżowy w dużym domu? 

Jeśli przestrzeni nie brakuje, warto pomyśleć o tym, aby meble w pokoju młodzieżowym były ustawione z dala od siebie - aby pomiędzy nimi została przestrzeń. Jest ona potrzebna, aby nastolatek mógł realizować swoje pasje i pomysły. Taki pokój łatwo także przearanżować bez potrzeby kupowania dużej ilości nowych sprzętów. Okres dorastania to czas na odnalezienie własnej drogi, dlatego upodobania mogą się często zmieniać - warto zostawić przestrzeń na nowe rozwiązania.

Jak urządzić pokój młodzieżowy w małym mieszkaniu?

Nieco trudniej jest stworzyć ciekawy pokój, który spełni wszystkie potrzeby nastolatka, gdy przestrzeń jest bardzo ograniczona. Warto wtedy zdecydować się na modułowe meble. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład piętrowe łóżko, pod którym znajduje się biurko lub stół do pracy połączony z szafkami.

O czym pamiętać urządzając pokój młodzieżowy?

 

O czym pamiętać urządzając pokój młodzieżowy?

Nastolatek będzie z pewnością potrzebował dużej ilości zakamarków, półek na książki czy wieszaków. Utrzymanie względnego ładu może ułatwić na przykład zamontowanie wieszaków czy organizerów na drzwiach. Sprawdzą się także regały w nieoczywistych kształtach, które można zmieniać wraz z potrzebą przearanżowania wnętrza, a jednocześnie pomieszczą dużą ilość książek. Ważne jest także, aby wybrać wygodne biurko z odpowiednim krzesłem, przy czym trzeba zrezygnować z dziecięcych wzorów i kolorowych dodatków. Nastoletni człowiek przeważnie potrzebuje, aby traktowano go bardziej poważnie. Sprawdzą się więc meble w nowoczesnym stylu, o stonowanych kolorach. Dla dziewczynek często wybierane są białe, do których pasują niemal wszystkie dodatki. Kolo drewna natomiast jest najbardziej uniwersalny i takie meble będą służyć przez długie lata, bez względu na zmianę upodobań właściciela. 

Jak urządzić pokój młodzieżowy, aby nastolatek był zadowolony?

Nie można także zapominać o tym, że okres dorastania to czas na częste spotkania z przyjaciółmi. Warto więc zadbać o to, aby w pokoju było dużo miejsc siedzących. Można więc zdecydować się na kontenery do przechowywania różnych przedmiotów  lub otwieraną ławkę czy skrzynię - ułatwią one utrzymanie porządku, a w razie potrzeby można na nich usiąść.

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj Filtry więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium