Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do sypialni?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do sypialni?

Jakie wybrać łóżko do sypialni?

Wbrew pozorom nie jest obojętnie, jakie łóżko wstawimy do sypialni. Nie tylko jego wygląd ma znaczenie. Człowiek przesypia jedną trzecią życia, dlatego wygoda łóżka jest priorytetowa. Nie tylko materac ma znaczenie - także rama powinna być odpowiednia. Jakie wybrać łóżko do sypialni, aby pasowało do reszty mebli, a jednocześnie zapewniało najwyższy komfort?

Niełatwo znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie łóżko wybrać do sypialni. Większość osób kieruje się wyłącznie wyglądem mebla, co nie jest właściwe. Ważne jest także, aby wziąć pod uwagę inne sprawy.

 • Wielkość łóżka

Pierwszą rzeczą, jaka powinna być ustalona już na etapie tworzenia projektu sypialni, jest wielkość łóżka. O tym, ile zajmie ono miejsca, trzeba pomyśleć planując wstawienie innych sprzętów do pomieszczenia. Nie każda sypialnia jest na tyle duża, aby można było zdecydować się na największy model - jednak taki, który ma 200 cm szerokości jest z pewnością najwygodniejszy. Dostępne są jednak także węższe łóżka, mające 140 cm szerokości - tyle w zupełności wystarczy dla dwóch osób, ale nie da pełnego komfortu. Aby zdecydować, jakie łóżko wybrać do sypialni, trzeba także wybrać odpowiednią długość. Standardowe modele mają 200 cm. Osoby wysokie, które mają więcej niż 180 cm wzrostu, powinny jednak zastanowić się nad wyborem dłuższego mebla. W ofertach sklepów można znaleźć także łóżka, które mają nawet 220 cm długości - takie z pewnością zapewnią większy komfort.

 • Wysokość łóżka

Często pomijaną kwestią jest wysokość łóżka. Niewiele osób zwraca uwagę na ten problem. Tymczasem jest on ważny przede wszystkim z powodu wygody. Łóżko, które znajduje się na wysokości 40 - 50 cm nad podłogą, pozwala wygodnie opuścić nogi i wstać. Każdy wie, jak trudno podnieść się z materaca położonego na ziemi - a im starszy jest użytkownik łóżka, tym większe może mieć z tym problemy. Poza tym warto wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt - mianowicie higienę. Łóżko znajdujące się pół metra nad ziemią pozwala na swobodną cyrkulację powietrza dookoła materaca, dzięki czemu jest on wentylowany od spodu. Użytkownik tak wysokiego łóżka nie wdycha także kurzu znajdującego się na podłodze.

 • Materiał

Materiał, z którego wykonane jest łóżko, jest ważny nie tylko z powodu wyglądu. Ramy łóżka, które są obite materiałem, będą bardziej zbierały kurz - za to gwarantują ciekawszy wygląd. Najtrwalsze są natomiast łóżka drewniane. Te, do wykonania których użyto dębu - przetrwają wiele lat, można je też szlifować i odnawiać. Z kolei sosna, która jest mniej podatna na uszkodzenia - ma właściwości elektrostatyczne. Na ten materiał powinny zdecydować się zatem osoby z alergią. Tańszym rozwiązaniem jest łózko wykonane z płyty MDF. Jest to dobre rozwiązanie dla osób szukających kompromisu pomiędzy dobrym wyglądem a atrakcyjną ceną.

 

Jakie łóżko wybrać do sypialni, aby pasowało do wnętrza?

 

Znalezienie funkcjonalnego łóżka w dobrej cenie nie jest zadaniem prostym, a sprawę utrudnia fakt, że powinno pasować do innych mebli w pomieszczeniu. Dobrym rozwiązaniem jest zatem wybór łóżka przed zakupem innych sprzętów - znacznie łatwiej jest wybrać szafę czy stolik niż wygodne łóżko.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Oferta łóżek jest bardzo szeroka, dlatego w zależności od potrzeby można dopasować mebel do niemal każdego wnętrza. Jeśli sypialnia jest niewielka, warto zastanowić się nad wysuwanym pojemnikiem na pościel. Osoby, które lubią czytać przed snem, docenią z pewnością pikowane, miękkie zagłówki. Dostępne są także łóżka, których ramy zintegrowane są z nocnymi szafkami - to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają prostego sposobu na urządzenie wnętrza.

 

Komentarze do wpisu (0)

  • MEB24.PL
  • Internetowy sklep meblowy Meb24.pl
   Nasze meble trafią w Twój gust!

  • Telefon: 71 727 6000
  • E-mail: [email protected]

  • Infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9-17 (soboty 9 do 13). Prosimy o nie wysyłanie wiadomości SMS na numer infolinii gdyż mogą one nie zostać odczytane.

  • Zapisz się do newslettera
Menu Szukaj Filtry więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium