Nowoczesne obrazy metalowe

Nowoczesne obrazy metalowe

Nowoczesne dekoracje ścienne - co to takiego?

Aby ożywić wnętrza, których blask dawno przygasł, warto rozważyć zakup nowoczesnych obrazów metalowych. Łatwo znaleźć dekoracje pasujące do niemal każdego wnętrza. Duże możliwości materiału szybko zyskały wielu zwolenników - mimo że takie obrazy są na rynku od niedawna, już dziś można znaleźć niemal każdą interesującą formę.

Nowoczesne obrazy metalowe to przede wszystkim formy ażurowe. Z tego materiału można wykonać niemal wszystko - od drobnych ilustracji w postaci zwierząt czy zegarów, po spore mapy świata zajmujące niemal całą powierzchnię ściany. Dobrze prezentują się na ciekawym podłożu, na przykład na malowanych cegłach czy betonie architektonicznym.

 

W jakich wnętrzach sprawdzą się nowoczesne obrazy metalowe?

 

Metalowe dekoracje ścienne dobrze wyglądają przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach. Są monochromatyczne, dlatego nie nadadzą takiego ciepła wnętrzom, jak malowane farbami obrazy czy drukowane plakaty. Podkreślą natomiast surowość nowoczesnych wnętrz i dodadzą nieco świeżości tym pomieszczeniom, w których stanowią tylko dodatek stylistyczny. Jednokolorowe dekoracje z metalu przetrwają próbę czasu, bowiem na każdym kolorze wyglądają dobrze - odświeżenie ścian, generalny remont i zmiana kolorystyki wcale im nie przeszkadzają.

Motyle dekoracja ścienna 

 

Jakie funkcje spełniają metalowe dekoracje ścienne?

 

W wielu sytuacjach rozwiązaniem mogą być metalowe dekoracje ścienne. Przede wszystkim stanowią oryginalny i uniwersalny dodatek do każdego wnętrza. Dobrze sprawdzą się w mieszkaniach przeznaczonych na wynajem - metalowa dekoracja ścienna sprawia, że wnętrze wydaje się dużo atrakcyjniejsze, a nowoczesność rozwiązania sprawi, że pokój będzie wyglądał świeżo. Ale metalowe dekoracje ścienne są także wspaniałym pomysłem na prezent dla tych osób, którym niełatwo podarować coś odpowiedniego. Nowoczesny obraz metalowy może być na przykład odpowiednim prezentem dla szefa. Ale właściwa jego forma pozwoli także sprawić przyjemność bliskiej osobie.

 

Metalowe dekoracje ścienne jako formy nadające charakter wnętrzu

 

Brak pomysłu na wystój pomieszczeń może przestać być problemem. Wystarczy pomalować ściany na jednolity kolor, aby za pomocą wybranych motywów stworzyć pożądany klimat wnętrza. Natomiast zmiana nowoczesnego obrazu na ciekawy motyw dekoracyjny pozwoli całkowicie odmienić pokój bez konieczności przeprowadzania kosztownego remontu.

 

Jak przymocować metalowe dekoracje ścienne?

 

Metalowe dekoracje ścienne wbrew pozorom nie są bardzo ciężkie, nadają się więc do powieszenia na niemal każdej ścianie. Są montowane za pomocą ząbkowanych zawieszek, gwoździków lub taśm. Wszystkie potrzebne elementy zwykle znajdują się w zestawie z kupowanym obrazem. 

 

Ile kosztują takie dekoracje?

 

Koszt dekoracji uzależniony jest od jej rozmiaru i stopnia skomplikowania. Obraz wielkości 50 cm na 50 cm to koszt około 200 zł. Ale można się także zdecydować na metalową dekorację złożoną z kilku części, umożliwiającą zagospodarowanie całej ściany. Zarówno zakup jak i późniejsza wymiana na inny wzór nie są więc ogromnym wydatkiem. Natomiast trwałość tego typu obrazów jest bardzo duża - stal pokryta strukturalną powłoką jest odporna na upływ czasu, zatem wymiana potrzebna jest jedynie wtedy, gdy czas nadać wnętrzu inny charakter.

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj Filtry więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium