Jakie krzesło do biurka dla dzieci?

Jakie krzesło do biurka dla dzieci?

Krzesła do biurka dla dzieci - jak wybrać?

Trudno jest wybrać najlepsze krzesło dla dziecka. Choć problem sprawia wrażenie błahego - bogata oferta dostępnych modeli może przyprawić o zawrót głowy. Dlaczego krzesła są tak różne? Jakie krzesła do biurka dla dzieci są najlepsze? Na co trzeba zwrócić uwagę?

Jakie funkcje powinny spełniać krzesła do biurka dla dzieci?

Różnorodność dostępnych na rynku modeli to dowód na to, że producenci szukają najlepszych rozwiązań, aby krzesło spełniało wszystkie niezbędne funkcje. Warto jednak zadać sobie pytanie, jakie one są.

  • Odciążenie

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że dzieci spędzają w pozycji siedzącej wiele godzin dziennie. Aby odrobić lekcje i nauczyć się wszystkich potrzebnych elementów programu potrzeba dużo czasu. Krzesło powinno więc być tak skonstruowane, aby długie siedzenie nie powodowało zmęczenia. Dlatego oparcie powinno być wyprofilowane i dość wysokie - aby podeprzeć kręgosłup i zapobiec niewłaściwej pozycji, która z pewnością przyspieszy zmęczenie. Wiele modeli wyposażonych jest w podłokietniki, które pozwalają oprzeć ręce. To dobre rozwiązanie i jedna z metod, aby zachować siły na dłużej. Dobrym pomysłem jest także wybranie krzesła z zagłówkiem, który pozwala na oparcie głowy i krótki wypoczynek.

  • Zachowanie zdrowego kręgosłupa

Warto także pamiętać, że dziecko wciąż rośnie i się rozwija - w tym okresie szczególnie ważne jest zachowanie właściwej postawy. Wyprofilowane oparcie i siedzisko przeciwdziała garbieniu się i skrzywieniu kręgosłupa w późniejszych latach.

  • Wygodne przemieszczanie

Oprócz wyprofilowanego oparcia i siedziska oraz dodanych podłokietników, wiele popularnych modeli krzeseł pozwala na przemieszczanie się w obrębie biurka dzięki kółkom zamontowanym w podstawie. To z pewnością wygodniejsze rozwiązanie niż konieczność wstawania po każdą potrzebną rzecz. Wybierając krzesła do biurka dla dzieci z kółkami warto zwrócić uwagę na to, po jakiej powierzchni będą jeździć. Jeśli podłoga jest delikatna - drewniana lub złożona z paneli - warto wybrać miękkie, kauczukowe. Twarde kółka z tworzywa sztucznego będą natomiast idealne, jeśli na podłodze znajduje się wykładzina. Jeśli wybrany model nie jest dostępny z odpowiednim rodzajem kółek, można zdecydować się na położenie specjalnej maty.

  • Kołysanie się

Każdy rodzic z pewnością zauważył, że dzieci w każdej możliwej chwili huśtają się na krześle. Nie jest to bezpieczne. Dodatkowa funkcja krzesła do biurka dla dzieci w postaci odchylanego oparcia w zupełności rozwiązuje ten problem.

 krzesło do nauki dla dzieci

 

Jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka?

Wybierając porządne krzesło do biurka dla dziecka ważne jest, aby chętnie z niego korzystało. Dlatego nie można ignorować faktu, że design jest ważny. Inne krzesła będą się podobały dziewczynkom - inne wybiorą chłopcy. Warto zatem pozwolić dziecku na decyzję, jaki ma być kolor czy kształt krzesła. Ponadto trzeba wybrać takie, które będzie odpowiednie dla jego wieku i gabarytów. Uczniowie początkowych klas szkoły podstawowej mają inne potrzeby, niż nastolatkowie. Choć krzesła do biurka dla dzieci mają zwykle regulowaną wysokość, oferta dla najmłodszych przystosowana jest do ich niewielkiego wzrostu. Siedzisko powinno być usytuowane na wysokości ok 40 - 55 cm. Ważne jest, aby nogi oparte o podłogę były zgięte pod kątem prostym, a odległość pomiędzy udami a biurkiem pozwalała na swobodne poruszanie się. Kiedy dziecko urośnie i krzesło stanie się zbyt małe - trzeba je wymienić na większe. Zwykle następuje to około 13 roku życia.

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj Filtry więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium