Szafka na buty - niezbędny element każdego przedpokoju.

Szafka na buty - niezbędny element każdego przedpokoju.

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie jakie widzą Twoi goście.

Chcesz aby ich pierwsze wrażenie było pozytywne? Nie chcesz, aby po przekroczeniu progu zobaczyli stertę leżących w bezładzie butów? A może nie masz gości, bo prowadzisz życie samotnika, ale denerwuje cię potykanie się o własne buty? Jeśli na choć jedno z powyższych pytań Twoja odpowiedź jest twierdząca, pora wyposażyć swój przedpokój w szafkę na buty.

 

Jak wybrać szafkę na buty

 

Przeszkadzać w tym może sterta obuwia kurzącego się w jego kącie. Rozwiązaniem na ten przykry widok są szafki na buty, których głównym, choć jak się dalej dowiemy nie jedynym celem jest właśnie uporządkowanie obuwia domowników i gości. Aby tego dokonać i wybrać najbardziej pasujący mebel, musimy zadać sobie poniższe pytania:

  • ile mamy miejsca  w przedpokoju
  • ile par butów posiada cała Twoja rodzina
  • czy chcemy aby szafka była nie tylko funkcjonalna ale też przykuwała wzrok odwiedzających Cię gości
  • czy powinna gwarantować łatwy dostęp do obuwia i umożliwiać zakładanie go na siedząco
  • czy szafka ma przechowywać tylko buty czy np. służyć także jako schowek na podręczne przedmioty

Wiele z nowych mieszkań ma wąskie przedpokoje, które ograniczają wybór pasujących szafek. Warto w takim przypadku skupić uwagę na wąskich, ale wyposażonych w dwurzędowe kosze modelach gwarantujących najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. Model Porto posiada trzy dwurzędowe schowki i przy głębokości zaledwie 25 cm pozwala pomieścić nawet 18 par butów.

  

Czasami jednak kolekcja obuwia lub liczba domowników wymusza zastosowanie większej szafki mogącej pomieścić wiele par butów. W takim przypadku warto rozejrzeć się za pojemnymi szafkami z półkami takimi jak model Bora pozwalający pomieścić aż 25 par, także jesienno-zimowego obuwia.

 

Gdy jest dla nas istotne, aby szafka oprócz funkcji użytkowej wprowadziła także nieco koloru i ożywienia do naszych pomieszczeń warto zdecydować się na modele z nadrukiem takie jak Carmona, które sprawdzą się tak w przedpokoju jak i w garderobie lub pokoju dla dzieci. 

 

Jeśli w naszym domu znajdują się osoby starsze lub małe dzieci warto wybrać modele z siedziskami ułatwiające zakładanie butów i wiązanie sznurówek nawet najbardziej niecierpliwym maluchom.

 

Model Mordo posiada wygodne siedzisko, a brak drzwiczek ułatwia dostęp do przechowywanego obuwia. Jest to także świetne rozwiązanie dla osób używających szafki jedynie do przechowywania obuwia codziennego.

Szafka na buty nie musi służyć jedynie do ich przechowywania, ale może posiadać szersze zastosowanie i dzięki schowkom i szufladom pomieścić produkty  do pielęgnacji obuwia i przedmioty codziennego użytku. Model Levante to wysokiej jakości szafko-komoda wyposażona dodatkowo w 5 pojemnych szuflad. Dzięki temu może pełnić uniwersalną rolę w także w niewielkich przedpokojach.

Jeśli zaś po prostu szukasz pojemnej szafki w atrakcyjnej cenie polecamy nasz najpopularniejszy model czyli Maroko oferujący trzy dwurzędowe schowki mieszczące po 4 pary butów każda.

Oczywiście jeśli mają Państwo pytania lub zastanawiają się nad wyborem zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez chat.

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj Filtry więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium